Dzīvnieku kastrācija

Vai ir jākastrē dzīvnieki?

Kastrācija ir vēlama kaķenēm un kucēm. Kaķiem kastrācija nav obligāta veselības nozīmējumos, bet to parasti dara, ja dzīvnieks sāk iezīmēt teritoriju vai arī paliek agresīvi. Kucēm un kaķenēm kastrācija ir vēlama veselības nolūkos, jo nekastrētām kaķenēm ir risks uz piena dziedzera audzējiem un dzemdes iekaisumu. Suņiem kastrācija vēlama tajos gadījumos, ja dzīvnieks izrāda pārliekus seksualitāti ,kas var novest līdz prostatas palielināšanai ,kas vēlāk var pāraugt par prostatas audzēju. Tas notiek dēļ prostatas stimulācijas ar testosteronu, kas notiek nepārtraukti. Tādos gadījumos rodas urinācijas problēmas,sāpīga urinēšana vai urinēšana ar asinīm. 

Kādā vecumā vislabāk kastrēt dzīviekus?

Kaķenes un kuces vēlams kastrēt pirms pirmās meklēšanās, jo šajā periodā olnīcas vēl neizstrādā hormonus un neveidojas cistas , kuru dēļ veidojas dzemdes,olnīcu un piena dziedzeru audzēji. Kaķenēm meklēšanās var sākties no 4 mēnešu vecuma. Vidējais vecums ir 6 mēneši. Kucēm meklēšanās sākums atkarīgs no lieluma, mazām šķirnēm tie ir 6 mēneši, lielām suņu šķirnēm tie ir 8 mēneši.

Kaķu kastrācijas vecums parasti ir 6 mēneši, bet ir arī izņēmumi. To, kas drīzs būs nepieciešama kastrācija,mēs nosakām pēc urīna smakas, tas paliek asāks un ir īsta kaķa urīna smaka.

Suņus kastrē tajos gadījumos vai tad, ja suns paliek agresīvs, ko izraisa hormons testosterons. Vēlamais vecums ir līdz gada vecumam.